Kayseri Uydu Ayarı 0544 258 09 25

Merkezi Uydu Sistemi Bağlantı Sorunları ve Çözümleri Merkezi uydu sistemi kablo bağlantısı sorunları, diseqc ayarları. kanal yükleme ayarları, sinyal yok hatası nasıl düzeltilir gibi sorunların çözümünü bu yazımız da anlatmaya çalışacağız. Daha fazla sorun, yada sorularınız varsa aşağıdaki yorum kısmından bize yazarak yardım alabilirsiniz. Telefon da teknik destek hizmetimiz yoktur.! Anlayışınız için teşekkür ederiz. kayseri içi teknik servis çağırmak için 0544 258 09 25 numaralı telefonu arayabilir, mesaj atabilirsiniz. Önce Merkezi Uydu Sistemi nedir tanıyalım

Merkezi Uydu Sistemini Farklı Odalara Dağıtabilir miyim?

Standart Multiswitch Uydu sisteminde, tek kablo ile 1 adet uydu alıcısı yada televizyon çalışmaktadır. Bu konu oldukça fazla kafa karıştırmaktadır. Yani 1 kablo ile farklı odalara dağıtım yapmak mümkün değildir. 2. televizyon-uydu alıcısı için 2. kablo, 3. televizyon-uydu alıcısı için 3. kablo çekilmesi gerekir. Anten Kablolarının uydu santralinden televizyona kadar çekilmesi gerekir. Bazı arkadaşlar tek kablo ile 2 yada daha fazla uydu alıcısı kullanıldığını iddia etse de, uydu sisteminde teknik olarak bir kablo ikiye yada daha fazla bölünemez.

Merkezi uydu sistemi tek kablo ikiye bölünürse ne olur? 

1 anten kablosunu 5-2500 Mhz splitter ile ikiye bölüp iki farklı cihaza bağlanırsa, voltaj çakışması olacağı için her iki cihazda da kanallar düzgün çalışmayacaktır. Bir çok kanal da sinyal yok hatası olacaktır. Bu hata hem merkezi uydu sisteminde hem de bireysel uydu sisteminde aynıdır.

Ancaaak, her iki cihaz da Aynı kanalı açtığınız da iki tarafta da izlenebilir ancak bu oran %70 dir. Sinyalin kalitesine göre göstermeme olasılığı da unutulmamalıdır. Bunun yerine bir cihazı açtığınız da diğer cihazı elektrikten çekmeyi deneyebilirsiniz. Böylece tek cihaz çalışacağı için sistem daha iyi çalışacaktır. Bu şekilde de sinyal kalitesine bağlı sistemin çalışmama olasılığı unutulmamalıdır.

Bazı kanallar çekmiyor hatası şu sebeplerden olabilir;
Çanak anten ayarı
Anten Kablo bağlantısı yada kablodaki bir deformasyon
LNB arızası
Uydu receiver ayarları (Diseqc ayarları ve LNB ayarları)
Uydu prizi varsa uydu prizi de bu hatayı verebilir.

Eğer imkanınız varsa kablo bağlantısını yenileyip tekrar deneyebilirsiniz. Ayrıca anten ayarları kısmından “LNB tipi= Universal” LNB Frekansı 09750/10600 olması gerekir.

Bir diğer ayar ise disec ayarı. diseqc ayarının nasıl yapılacağını yukarıda anlatmaya çalıştık.

Sonuç alamazsanız uzman bir uydu servisinden uydu servis hizmeti almanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla

Kayseri Uydu Ayarı 0544 258 09 25” yazısında 3 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.