Kayseri Uydu Ayarı 0544 258 09 25

ÇANAK ANTEN KURULUMU Kayseri Çanak Anten Kurulumu ve Uydu Sistemleri Kayserinin tüm bölgelerinde çanak anten satışı, gerekirse çanak anten montajı ve kurulumu hizmetlerini veriyoruz. Haftanın 7 günü bizi arayabilirsiniz. Eğer mevcut çanak anteninizde bir sorun varsa yine bu sorunu gidermeye gelebiliriz..

Kayseri Türksat Uydu Çanak Yönü Ayarlama Sinyal Yok Servisi

Kayseri TÜRKSAT uydu çanak yönü ayarlama sinyal yok ayarları servisi. Kayseri TÜRKSAT uydu anten yön bulma, eksik kanal sorunu çözümü frekans ayarlama servisi.

Kayseri TÜRKSAT 4a Uydu Kanalları Otomatik Arama Frekansı

Kayseri TÜRKSAT 4a otomatik tarama frekansı 12380 MHz frekansı, Dikey V- polarizasyon, 27500 sembol oranı, FEC 3/4 değerleri girilerek şebeke taraması açık konumda taratıldığında güncel TÜRKSAT 4a frekans listesi uydu alıcınıza yüklenmiş olacaktır. Bu işlemi yapmadan önce uydu alıcısındaki eski TP (frekans) değerlerini silerseniz çok daha sağlıklı bir şekilde güncelleme işlemi gerçekleşecektir. TÜRKSAT Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) özelliği bulunan uydu alıcıları, uydu güncelleme frekansı girmeye gerek kalmadan kanalları otomatik olarak yükleyecektir, TKGS özelliği olan bir uydu alıcısı kullanıyorsanız uydu alıcısının menüsüne girerek, TKGS ayarlarını açık konumuna getirdikten sonra güncelleme işlemini başlatmanız güncel TÜRKSAT 4a sıralı frekans listesinin yüklenmesi için yeterli olacaktır.

TKGS Nedir?

TKGS, uydu alıcıları ve Smart TV’lerin ihtiyaç duyduğu tüm kanal bilgisinin yani TÜRKSAT’ta yayın yapan kanalların, TÜRKSAT tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi prensibiyle çalışan bir kanal güncelleme sistemidir.

TKGS ile Gelen Kolaylıklar Nelerdir?

Türkiye’deki çok sayıda uydu izleyicisi, uydu alıcılarını standart kanal arama yöntemleriyle güncelleyememekte veya güncellerken çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır.

Uydudan yayın yapan kanalların parametreleri (Frekansları) zaman zaman değişebilmektedir. Zaman içinde yeni kanallar yayın hayatına başlamakta, bazı kanalların ise yayın hayatı sona ermektedir.

TÜRKSAT’ın bu tür sorunların çözümüne yönelik olarak sunduğu TKGS ile, haberleşme uydularımız üzerinden yayınlanan, yeni yayına başlayan, yayını sona eren veya frekans bilgisi değişen TV ve radyo kanallarını güncellerken yaşan sorunlar, bütünüyle ortadan kalkmaktadır.

TKGS, izleyicilerin yayın parametrelerini takip etmesine gerek kalmaksızın, güncel kanal listelerini TKGS destekli uydu alıcıları ve Smart TV’lerde aktive etmektedir.

TGS’nin Türkiye’de çokça tercih edilen FTA (şifresiz) uydu alıcılarının ve Smart TV’lerin tamamında standart donanım olarak yer alması hedeflenmektedir.

TKGS’nin Genel Özellikleri

TKGS, hiçbir kullanıcı müdahalesine gerek olmaksızın, tam otomatik TV ve radyo kanal güncelleme sistemidir.

TKGS ile yalnızca bir iki saniye içinde güncel kanal listesine erişilebilmektedir. TKGS’nin sağladığı esnek kullanım, kullanıcının ana kanal listesini özelleştirme imkânı verir. Özelleştirilen kanal listesinin korunarak, güncellemelere devam edilmesi sağlanır.

TKGS, izlenen kanallar üzerinden geçerken dahi değişiklikleri algılar, izleyiciye bilgi verir ve arka planda güncelleme yaparken yayında kesintiye neden olmaz. TKGS ile “stand by” konumunda güncelleme yapmak mümkündür.

İzleyici, farklı amaçlara yönelik ana listeler (HD veya SD) arasında seçim yapabilir.

İzleyici için ön tanımlı beğeni listeleri (haber, spor, müzik vb.) sunulmaktadır. Yayınlanan paket parametreleri değiştiği halde güncellemeler de aksamaksızın devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.