Kayseri Çanak Anten Ustası 0544 258 09 25

KAYSERİ DE ELEKTRİK UYDU KAMERA TESİSAT BAKIM ONARIM MONTAJ Suat Usta 0544 258 09 25

UYDU SİNYALİ NASIL YÜKSELTİLİR ?

Bu yazımızda zayıf uydu sinyallerinin nasıl yükseltileceğini yani nasıl güçlendirileceğini anlatıcaz. Uydu alıcımıza gelen zayıf uydu sinyalleri özellikle yağmurlu havalar da ekranın mozaiklenmesine yada görüntünün tamamen kesilmesine sinyalin kesilmesine sebep olur. Uydu anten sistemimizden yani çanak anten sistemimizden gelen sinyal ne kadar yüksek olursa yağmurlu havalarda daha doğrusu bulut yoğunluğunun fazla olduğu zamanlarda daha az sorun yaşamamıza sebep olur.

Bireysel Çanak Antenler de Sinyal yükseltme

Televizyonumuza gelen zayıf uydu sinyalini güçlendirebilmemiz için sorunun problemin kaynağını bilmemiz gerekmektedir. Uydu alıcınıza gelen sinyali görebilmeniz için uydu sinyal seviyesi ve kalite çizgisini gösteren bölümü menüden açmanız gerekiyor, bütün uydu alıcılarında yada kendinde uydulu televizyonlarda sinyal kalite ve seviyesini gösteren bir menü vardır bazı uydu alıcıların da kanal geçişlerinde sinyal seviyesi ve kalitesini kanal geçiş aşamalarında görebilirsiniz.

Lnb Ayarının Yapılması

Kendinize ait çanak anteniniz varsa ilk yapmanız gereken en önemli noktalardan bir tanesi Lnb yönünü kontrol etmektir Lnb yönü çok önemlidir bulunduğunuz bölgeye göre yönü değişiklik göstermektedir. Turksat için Lnb kuyruk yönü birazcık batıya dönük olması Hotbird için ise Lnb yönü hafif doğuya dönük olması gerekmektedir.Bu şekilde Lnb ayarı yapılıp hala sinyal seviyesi düşük ise bakmanız gereken yer çanak anteninizin ince ayarı yapılması gerekmektedir.

Diyelim ki Lnb yönünü en hassas şekilde ayarladınız ve çanak anten ayarını da çok iyi yaptınız ama sinyalde bir problem var yükselmiyor bir türlü daha doğrusu çanak anteninizin yakınında uydu ayar makinesi ile ölçüm yapıldığın da yüksek gösteriyor ama daire içerisinde televizyonunuzun yakınında ölçüm yapıldığın da sinyal seviyesi düşük ise bunun sebebi uydu kablosundan kaynaklanan bir problemdir zaten uydu kablosundan kaynaklanan problemi anlamak için uydu ayar cihazlarında yada evlerinizdeki televizyon menülerinden uydu ayar bölümündeki sinyal cizgilerin den anlayabiliriz üsteki sinyal kalitesinin düşük olması uydu anten kablosunda problem olduğunu işaret eder aşağıdaki sinyal seviyesi çizgisinin düşük olması ise çanak anten ince ayarı yada lnb ayarının bozuk olduğu anlamına gelmektedir.Üsteki sinyal kalitesini yükseltmek için Rgu-6 denilen uydu kablosunu değiştirerek sorununuz çözebilirsiniz .

Kayseri Televizyon Uydu Çanak Anten Tamiri Servisi

HEMEN TIKLA ARA

0544 258 09 25

Sizin için hazırlanan uydu paketleriuydu servisi Kayseri hizmetleri, çanak anten setlerikurulum ve montaj hizmetleri gibi seçeneklere artık çok daha hızlı ve kolay ulaşabileceksiniz.

Uydu servisi Kayseri ilinde her semt ve ilçeye eğitimli ve profesyonel olan kadrosu ile hizmet vermektedir. Uydu kurulumumontajı, sorun çözümleri, frekans ayarları ve diğer konular ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınızda tarafımıza ulaşabilirsiniz. 0544 258 09 25

Sizler de Kayseri uydu servisi ihtiyacı duyuyorsanız, Kayseri çevresi içerisinde Melikgazi ya da Kocasinan ayırt etmeksizin, uydu servisi hizmeti sunabilmekteyiz. Servislerimiz uygun fiyatlı ve kaliteli olarak sizlere ulaşmaya devam etmektedir.

Uydu çanak anten servisi, İstanbul’un en iyi uydu, çanak anten ayar, arıza, bakım, onarım tamir servisi. Aynı gün servis imkanı ile hizmetinizdeyiz.

Uydu çanak anten servisi, en iyi sisteme sahip uydu çanak anten sistemlerinin bile ihtiyaç duyabileceği bir hizmet olmak ile beraber konusunda uzman bir ekibin ilgilenmesi gerekmektedir. Her türlü teknik bilgi ve ekipman donanımına sahip ekibimizle birlikte hızlı ve kalıcı çözümler sunmaktayız.

Teknolojik yenilikleri ve sektördeki gelişmeleri takip eden firmamız ile sorun çıkarmayan kesin çözümler mümkün. İstanbul geneline hitap eden geniş servis ağı ile uydu çanak anten tamir hizmetini uygun bütçeler ile sunan firmamız size bir telefon kadar yakın. Servis hizmetlerimiz konularında gerekli tüm bilgileri müşteri hizmetleri ekibimiz ile iletişime geçerek alabilmekte ve gerekli servis randevusunu oluşturabilmekdesiniz.

Uydu Çanak anten servisi hizmetine genelde neden olan kötü hava koşulları ya da merkezi uydu sisteminden yüksek kalitede sinyal gelmemesi durumlarında başvurulmaktadır. Firmamızın teknikten sorumlu yetkili kadrosu arızanın neden ve sonuç ilişkisini araştırmakta ve arızanın analizi yapmaktadır. Çıkan son sonuçlara göre sizi bilgilendirerek gerekli tamiratı gerçekleştirmektedir.

Evlerde onlarca farklı model ve markada uydu ve çanak anten sistemleri bulunur. Konu uydu olunca; sorun çıkarmayan hizmet sunulması gerekir. Bu kapsamda da her uydu modeli ve markasının teknolojik donanımın mutlaka iyi bilinmesi şarttır. Firmamız konusunda uzman ekibiyle birlikte her yeni teknolojik gelişmeyi ve yeni çıkan uydu modellerini araştırmaktadır ve gerekli tüm bilgi ve tecrübeyi edinmektedir.

Olası yedek parça ihtiyaçlarınız’da sizi mağdur etmeden ve sizi bekletmeden en hızlı şekilde temini gerçekleştirmekteyiz. Yılların verdiği uydu çanak anten servisi bilgi ve tecrübelerimize dayanarak belirli yedek parçaları kendi bünyemizde bulundurmaktayız. Böylelikle hiçbir müşterimizi yedek parça konusunda mağdur etmemeye özen göstermekteyiz.

Her Bir Hizmetimiz Garantimiz Altındadır

Uydu çanak anten servisi kapsamında sunduğumuz hizmet firmamızın garantisi kapsamındadır. Üstelik uydu çanak anten tamiri çerçevesinde kullandığımız tüm parçalar orijinal ürünlerdir. Size ileride sorun çıkarak hiçbir yedek parçayı ya da anlık çözümü firmamız politikaları gereği tercih etmemekteyiz.

Uydu Çanak Anten Servisi Olarak Sunmuş Olduğumuz Hizmetlerden Bazıları

Çanak anten yönü bulma ayarlama
Uydu sinyal bulma ayarlama
Uydu çanak anten servisi
Uydu TV ayarlama
Uydu LNB ayarı
Uydu servisi

Digitürk servisi olarak İstanbul geneline yayılmış servis ağı, yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ile kalite ilkemizden taviz vermeden, Digitürk anten kurulumu, Digitürk çanak anten ayarlama, Digiturk montaj, arıza, hizmetlerinin yanı sıra uydu anten kurulumu, montajı, tamiri, ayarı, arıza ve sinyal yok hatası gibi durumlarda çözüm arayan siz değerli müşterilerimize; Kayseri genelinde teknik destek sunan digitürk uydu servislerimiz, sonuç odaklı ve garantili tamir prensibi ile çalışmalarının yanı sıra, birçok yerli ve yabancı markanın servisi olarak’da hizmet vermektedirler.

digiturk arıza telefonu digitürk servis digitürk servis iletişim digitürk servis numaras ıdigitürk servis telefon digitürk servis ücreti digitürk servisi digitürk teknik servis digitürk tel digitürk uydu anten servisi

Digiturk kullanıcıları, “E52-32 Sinyal seviyesinde azalma var” şeklinde bir hata alıyorsa eğer, uydu alıcısı cihazınızdaki kartı çıkarıp toz varsa tozunu silip tekrar takmayı deneyiniz. e52-32 Hatasının nedeni; yaşanan hava muhalefeti kaynaklı, bağlantı hatası yada digitürk çanak antenden kaynaklı sorunlar olabilmektedir. Bu sorunlardan ötürü sinyal seviyesinde azalma olmaktadır.

Sorun düzelmezse, şifreli bir kanal açınız, daha sonra kartı çıkarınız, bu sırada, “E52-32 Sinyal seviyesinde azalma var” hatasını verecektir. Daha sonra kartınızı doğru şekilde takıp, çip kısmı alta bakacak şekilde takın ( DT 9002/9003 kartları üste bakacak) ve sorunun düzelmesi gerekiyor.

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum, Digitürk Bazı Kanallarda Sorun Var, Digitürk Bazı Kanallar Göstermiyor şeklinde sorun yaşıyorsanız eğer, aşağıda yer alan digiturk kolay kurulum yöntemi ile, kanallarınızı tekrardan ilk günkü gibi ayarlayabilirsiniz.

Bazı durumlarda, hava şartlarından kaynaklı sinyal seviyesinin zayıflamasından dolayı kanallarda izlenme problemi yaşıyor olabilirsiniz. Eğer hava şartları kötü ise, hava şartlarının düzelmesi sonucunda sorun devem ediyorsa firma ile iletişim kurup şikayetinizi iletebilirsiniz.

Hava şartlarından da kötü etkilenebileceğini unutmayın. Hava muhalefeti nedeni ile geçici sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

Digitürk Kolay Kurulum Nasıl Yapılır?
Yukarıdaki işlemler, sorununuzu çözmediyse eğer, Digitürk kolay kurulum denemenizi tavsiye ederiz. Aşağıdaki adımları takip ederek basit ve hızlı bir şekilde kolay kurulumu yapabilirsiniz.

Kumandanızdan “OPTS” tuşuna basın
Yön tuşları ile kurulum menüsüne gelin.
Kolay kurulumu seçin “Ok” tuşuna basın ve bekleyin.
Kanal kurulumu tamamlandığında “Back” veya “çıkış” tuşuna basın ana ekrana dönün.
Dilerseniz Gelişmiş kurulumdan sinyal seviyesini görebilirsiniz.
Sinyal oranı %0 görürseniz kablolarda veya çanakta bir hasar olduğu anlamına gelmektedir. Digiturk servisi arayıp teknik yardım isteyiniz.

 1. 19 MAYIS MAHALLESİ
 2. 30 AĞUSTOS MAHALLESİ
 3. AĞIRNAS MAHALLESİ
 4. ALPASLAN MAHALLESİ
 5. ALTINOLUK MAHALLESİ
 6. ANAFARTALAR MAHALLESİ
 7. ANBAR MAHALLESİ
 8. AYDINLIKEVLER MAHALLESİ
 9. BAĞPINAR MAHALLESİ
 10. BAHÇELİEVLER MAHALLESİ
 11. BATTALGAZİ MAHALLESİ
 12. BECEN MAHALLESİ
 13. BÜYÜK BÜRÜNGÜZ MAHALLESİ
 14. CUMHURİYET MAHALLESİ
 15. DANİŞMENTGAZİ MAHALLESİ
 16. DEMOKRASİ MAHALLESİ
 17. EĞRİBUCAK MAHALLESİ
 18. ERENKÖY MAHALLESİ
 19. ESENTEPE MAHALLESİ
 20. ESENYURT MAHALLESİ
 21. FATİH MAHALLESİ
 22. GERMİR MAHALLESİ
 23. GESİ MAHALLESİ
 24. GESİ FATİH MAHALLESİ
 25. GÖKKENT MAHALLESİ
 26. GÜLTEPE MAHALLESİ
 27. GÜLÜK MAHALLESİ
 28. GÜRPINAR MAHALLESİ
 29. GÜZELKÖY MAHALLESİ
 30. HİSARCIK MAHALLESİ
 31. HUNAT MAHALLESİ
 32. HÜRRİYET MAHALLESİ
 33. İLDEM CUMHURİYET MAHALLESİ
 34. KAYABAĞ MAHALLESİ
 35. KAZIMKARABEKİR MAHALLESİ
 36. KEYKUBAT MAHALLESİ
 37. KILIÇASLAN MAHALLESİ
 38. KIRANARDI MAHALLESİ
 39. KOCATEPE MAHALLESİ
 40. KÖŞK MAHALLESİ
 41. KÜÇÜK BÜRÜNGÜZ MAHALLESİ
 42. MİMARSİNAN MAHALLESİ
 43. OSMAN KAVUNCU MAHALLESİ
 44. OSMANLI MAHALLESİ
 45. SAKARYA MAHALLESİ
 46. SARIMSAKLI MAHALLESİ
 47. SELÇUKLU MAHALLESİ
 48. SELİMİYE MAHALLESİ
 49. SUBAŞI MAHALLESİ
 50. ŞİRİNTEPE MAHALLESİ
 51. TACETTİNVELİ MAHALLESİ
 52. TAVLUSUN MAHALLESİ
 53. TINAZTEPE MAHALLESİ
 54. TURAN MAHALLESİ
 55. VEKSE MAHALLESİ
 56. YENİKÖY MAHALLESİ
 57. YEŞİLYURT MAHALLESİ
 58. YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİ AHİ EVRAN MAHALLESİ
 59. AKCATEPE MAHALLESİ
 60. AKİN MAHALLESİ
 61. ALSANCAK MAHALLESİ
 62. AMARAT MAHALLESİ
 63. ARGINCIK MAHALLESİ
 64. BARBAROS MAHALLESİ
 65. BARSAMA MAHALLESİ
 66. BAYRAMHACI MAHALLESİ
 67. BEYAZŞEHİR MAHALLESİ
 68. BEYDEĞİRMENİ MAHALLESİ
 69. BOĞAZKÖPRÜ MAHALLESİ
 70. BOYACI MAHALLESİ
 71. BOZTEPE MAHALLESİ
 72. BUĞDAYLI MAHALLESİ
 73. CAMİKEBİR MAHALLESİ
 74. CIRGALAN MAHALLESİ
 75. ÇEVRİL MAHALLESİ
 76. DADAĞI MAHALLESİ
 77. DORUKLU MAHALLESİ
 78. DÜVER MAHALLESİ
 79. EBİÇ MAHALLESİ
 80. ELAGÖZ MAHALLESİ
 81. ELMALI MAHALLESİ
 82. EMMİLER MAHALLESİ
 83. ERCİYESEVLER MAHALLESİ
 84. ERKİLET MAHALLESİ
 85. ERTUĞRUL GAZİ MAHALLESİ
 86. ESKİÖMERLER MAHALLESİ
 87. EYİM MAHALLESİ
 88. FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ
 89. FEVZİOĞLU MAHALLESİ
 90. GENERAL EMİR MAHALLESİ
 91. GEVHER NESİBE MAHALLESİ
 92. GÖMEÇ MAHALLESİ
 93. GÜNEŞLİ MAHALLESİ
 94. HACI SAKİ MAHALLESİ
 95. HASAN ARPA MAHALLESİ
 96. HASANCI MAHALLESİ
 97. HIRKAKÖY MAHALLESİ
 98. HİMMETDEDE MAHALLESİ
 99. HOCA AHMET YESEVİ MAHALLESİ
 100. HÖBEK MAHALLESİ
 101. KALKANCIK MAHALLESİ
 102. KARAHÖYÜK MAHALLESİ
 103. KARAKİMSE MAHALLESİ
 104. KAŞKÖY MAHALLESİ
 105. KAYABAŞI MAHALLESİ
 106. KEMER MAHALLESİ
 107. KIZIK MAHALLESİ
 108. KOCASİNAN MAHALLESİ
 109. KUŞCAĞIZ MAHALLESİ
 110. KUŞÇU MAHALLESİ
 111. MAHZEMİN MAHALLESİ
 112. MEVLANA MAHALLESİ
 113. MİMARSİNAN MAHALLESİ
 114. MİTHATPAŞA MAHALLESİ
 115. MOLLAHACI MAHALLESİ
 116. MOLU MAHALLESİ
 117. OBRUK MAHALLESİ
 118. ORUÇREİS MAHALLESİ
 119. OSMANGAZİ MAHALLESİ
 120. OYMAAĞAÇ MAHALLESİ
 121. SAHABİYE MAHALLESİ
 122. SALUR MAHALLESİ
 123. SANAYİ MAHALLESİ
 124. SANCAKTEPE MAHALLESİ
 125. SARAY BOSNA MAHALLESİ
 126. SARAYCIK MAHALLESİ
 127. SEYRANİ MAHALLESİ
 128. SÜMER MAHALLESİ
 129. ŞEKER MAHALLESİ
 130. TALATPAŞA MAHALLESİ
 131. TAŞHAN MAHALLESİ
 132. TURGUT REİS MAHALLESİ
 133. UĞUREVLER MAHALLESİ
 134. VATAN MAHALLESİ
 135. YAKUT MAHALLESİ
 136. YAVUZ SELİM MAHALLESİ
 137. YAVUZLAR MAHALLESİ
 138. YAZIR MAHALLESİ
 139. YEMLİHA MAHALLESİ
 140. YENİ MAHALLESİ
 141. YENİDOĞAN MAHALLESİ
 142. YENİŞEHİR MAHALLESİ
 143. YEŞİL MAHALLESİ
 144. YILDIZEVLER MAHALLESİ
 145. YUKARIHASİNLİ MAHALLESİ
 146. YUNUS EMRE MAHALLESİ
 147. YUVALI MAHALLESİ
 148. YÜREĞİL MAHALLESİ
 149. ZİYAGÖKALP MAHALLESİ
 150. ZÜMRÜT MAHALLESİ

D-smart servisi olarak etkin servis ağı, yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ile kalite ilkemizden taviz vermeden, Dsmart anten kurulumu, Dsmart çanak anten ayarlama, Dsmart montaj, arıza, hizmetlerinin yanı sıra uydu anten kurulumu, montajı, tamiri, ayarı, arıza ve sinyal yok hatası gibi durumlarda çözüm arayan siz değerli müşterilerimize; İstanbul’un birçok bölgesinde teknik destek sunan dsmart uydu servislerimiz, sonuç odaklı ve garantili tamir prensibi ile çalışmalarının yanı sıra, birçok yerli ve yabancı markanın servisi olarak’da hizmet vermektedirler.

dsmart arıza telefonu, dsmart servis, dsmart servis iletişim, dsmart servis numarası, dsmart servis telefon, dsmart servis ücreti, dsmart servisi, dsmart teknik servis, dsmart tel, dsmart uydu anten servis.

Sizin için hazırlanan uydu paketleriuydu servisi Kayseri hizmetleri, çanak anten setlerikurulum ve montaj hizmetleri gibi seçeneklere artık çok daha hızlı ve kolay ulaşabileceksiniz.

Uydu servisi Kayseri ilinde her semt ve ilçeye eğitimli ve profesyonel olan kadrosu ile hizmet vermektedir. Uydu kurulumumontajı, sorun çözümleri, frekans ayarları ve diğer konular ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınızda tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Aşağıda bulunan ürün paketlerinden seçiminizi yapabilirsiniz.

Web sitemizde, online uydu anten satışıonline uydu cihazları satışıuydu kurulumu hizmetlerionline çanak anten satışıhakkında farklı ürün seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Sizler de Kayseri uydu servisi ihtiyacı duyuyorsanız, Kayseri çevresi içerisinde Melikgazi ya da Kocasinan ayırt etmeksizin, uydu servisi hizmeti sunabilmekteyiz. Servislerimiz uygun fiyatlı ve kaliteli olarak sizlere ulaşmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.