Kayseri Çanak Anten Merkezi Sistem 0544 258 09 25

Merkezi Sistem Uydu Ayarları Seçenekleri

Merkezi Sistem Uydu Ayarı Merkezi Sistem Uydu Ayarı Bulunduğunun mekanda merkezi sistem uydu kullanımı mevcut ise ve kurulumunun nasıl gerçekleşeceğini bilmiyor iseniz, merkezi sistem uydu ayarı konusunda paylaşacağımız birkaç madde ile kimseye ihtiyaç duymadan uydu ayarlarını kolaylıkla sağlayacaksınız. İlk olarak uydu ayarının yapılması için merkezi sistem anten ile irtibat halinde olmalısınız.

Merkezi sistem uydu seçiminde yapacağınız tercih Türksat 4A olmalıdır. Çeok geniş yelpazede çalışma kapasitesine sahip olan Türksat 4A ile 250’ye yakın kanala ulaşma şansınız bulunmaktadır.  Ayarlar kısmında farklı uydu isimleri de karşınıza çıkmaktadır. Ancak o uydular bizi ilgilendiren uydular olmayıp merkezi sistem uydu ayarı ile Türksat 4A uydusu seçimini yapmalısınız. www.riva elektrik elektronik.com için kapı kapı dolaşıma ve dert yanmaya gerek kalmaksızın sizleri sorunlu noktayı tespit ederek düzelttiğimizi hatırlatırız. Fakat sorun  ise yine ince hassas ayar yaparak sadece servis ücreti sizlerden talep etmekteyiz.

Uydu çanak anten merkezi sistemi fiyatları için sizlere özel avantajlı 8 daire merkezi uydu sistemi fiyatları, 12 daire merkezi uydu sistemi fiyatları, 16 daire merkezi uydu sistemi fiyatları 20 30 50 100 merkezi uydu sistemi fiyatları gibi daire sayınız ne olursa olsun en uygun fiyatlı sistemi firmamız dışında başka yerde bulamayacağınızın garantisini vermekteyiz.

Çünkü bazen sorunlar çok basit nedenler kaynaklı olsa da çözümleri bazen bir uydu aparatı takılmadan düzelmeyebiliyor. Bunun yüzünden sizlerden hem servis arası hem de takılan aparat ücreti talep edilebilir. Sebebi ne olursa olsun elimizdeki yüksek teknolojili araçlar ile sorunlarınızı çözüme kavuşturmaktayız.

Merkezi uydu sistemi kurulumu nasıl yapılır, merkezi uydu sistemi tv bağlantısı, merkezi uydu sistemi fiyatları, uydu santral bağlantı şeması, merkezi uydu sistemi sinyal yok, merkezi sistem tv kurulumu, uydu merkezi sistem kurulumu şeması, merkezi uydu sistemi nedir diye kafalarda oluşan bütün soru işaretlerini riva elektrik ve elektronik olarak profesyonel bakış açımızla çözümlemekteyiz. Sadece 0544 258 09 25  telefonlarımızla bizleri aramanız yeterli.

Merkezi Uydu Santral Ürünlerimiz


  • Next 6-16 Kaskatlı Santra

  • Next 6-20 Kaskatlı Uydu Santral Multiswitch

  • Next 6-32 Kaskatlı Uydu Santral Multiswitch

Daha bir çok ürün seçeneği bulunmasına karşın bu durum siz değerli müşterilerimizin talep edeceği daire sayısına göre merkezi uydu sistemi santrali çıkışları değişiklik gösterir. Siz eğer 8 daireli bir binanız için merkezi uydu sistemi talep ettiğinizde size 8*10 merkezi uydu sistemi kurulur ve bu sisteme uygun kablolama ve çanak anten kurulur. Kaç adet çanak anten kurulacağı siz değerli müşterilerimize sorulur eğer izlemek istediğiniz kanallar yabancı ve türkçe ağırlıklı olması isteniyor ise duruma göre 1 adet turksat çanak anten 1 adet de hotbirt çanak anten kurulur.

Fakat müşterilerimiz biz hem yabancı kanalları izlemek istiyoruz hem yerli kanalları izlemek istiyor hem de digitürk kanallarını izlemek istiyoruz gibi tercihleri olursa bu durumda da 1 adet tursat çanak anteni + 1 adet hotbirt çanak anteni + 1 adet dijitürk çanak anteni kurulumu yapılarak sizlere keyifli seyirler sunulur. Üstelik her zaman dediğimiz gibi bu sistemi merkezi uydu sistemi olarak değilde bireysel olarak sizler kurdursanız daha çok maliyetle kurulum yaptıracağınızdan binanızda bulunan bina sakinleri ile anlaşarak çok uygun maliyetlere bu sistemi kurdurabilirsiniz.

Merkezi Uydu Sistemi Nedir?

Merkezi uydu sistemleri nedir?  Hemen cevap verelim. Dairelerin kısaca toplu yerleşim birimlerinin dijital, hd, 4K Ultra hd uydu yayınlarından topluca  faydalanabilmeyi sağlayan sistemdir. Bunun için tek merkeze kurulum yapılır. Bütün daireler yayınlarını bu merkezden alır. 

Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Çalışır?

Merkezi uydu sistemi nasıl çalışır? sorusunu cevaplamadan önce, merkezi uydu anten sistemlerinde kullanılan ekipmanları tanımakta fayda var, bu sayede çalışma prensibini daha iyi anlayabiliriz.

1 – Çanak anten

Değişik çapta ve boyutlarda olabilen, uydudan gelen verici dalgalarını alıp Lnb’ye ileten parçadır. Bir çok farklı modelleri bulunmaktadır.

Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için çanak anten nedir? Çanak anten çeşitleri ve özellikleri konulu makalemizi inceleyebilirsiniz.

2 – Santral Lnb (Quadro Lnb)

Santral lnb, uydudan çanak antene gelen verici dalgalarını toplayarak uydu sinyalini merkezi uydu santraline (multiswitch) tv uydu kablosu vasıtası ile ulaştıran parçadır.

3 – Tv uydu kablosu

Sinyali taşıma görevini üstlenir.

4 – Uydu santrali (multiswitch)

Antenden gelen sinyal santralde toplanır ve gene dairelerin her birine tv uydu kablosu yardımı ile ayrı ayrı sinyal yollar, bu sayede her daire birbirinden bağımsız bir şekilde uydu yayınlarını izlemesine olanak sağlar.

5 – Sat priz

Santralden dairenize çekilmiş olan kablo sat prize bağlanır ve artık daireye uydu sinyali ulaşmış olur. Uydu alıcınız ile sat priz arasında tv uydu kablosu ile bağlantı kurarak yayınları izleme imkanına kavuşmuş olursunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.