Kayseri Uydu Servisi 0544 258 09 25

» Becen Mahallesi » Büyükbürüngüz fatih Mahallesi » Cafer bey Mahallesi » Camikebir Mahallesi » Cumhuriyet Mahallesi » Çorakçılar Mahallesi » Danişmendgazi Mahallesi » Eğribucak Mahallesi » Erciyes Üniversitesi » Erenköy Mahallesi » Esentepe Mahallesi » Esenyurt Mahallesi » Fatih Mahallesi » Germir Mahallesi » Gökkent Mahallesi » Gültepe Mahallesi » Gülük Mahallesi » Güney Mahallesi » Gürpınar Mahallesi » Gürpnar Yeşil Mahallesi » Güzelköy Mahallesi » Hisarcık Mahallesi » Hunat Mahallesi » Hürriyet Mahallesi » İnecik Mahallesi » Karacaoğlu Mahallesi » Kayabağ Mahallesi » Kayapul Mahallesi » Kayseri Osb » Kazımkarabekir Mahallesi » Kemeraltı Mahallesi » Keykubat Mahallesi » Kılıçaslan Mahallesi » Kıranardı Mahallesi » Kıranardıfatih Mahallesi » Kiçikapı Mahallesi » Kocatepe Mahallesi » Konaklar Mahallesi » Köşk Mahallesi » Kuzey Mahallesi » Küçükali Mahallesi » Küçükbürüngüz Mahallesi » Küçükmustafa Mahallesi » Melikgazi Mahallesi » Mimarsinan Mahallesi » Mimarsinanbahçelievler Mahallesi » Mimarsinandere Mahallesi » Mimarsinanfatih Mahallesi » Nurihas Mahallesi » Osmankavuncu Mahallesi » Osmanlı Mahallesi » Özlüce Mahallesi » Sakarya Mahallesi » Sarımsaklı Mahallesi » Selçuklu Mahallesi » Selimiye Mahallesi » Seyitgazi Mahallesi » Subaşı Mahallesi » Şehitnazımbey Mahallesi » Şirintepe Mahallesi » Tacettinveli Mahallesi » Tavlusun Mahallesi » Tınaztepe Mahallesi » Toki Demokrasi Mahallesi » Turan Mahallesi » Yeni Mahallesi » Yeniköy Mahallesi » Yeşilyurt Mahallesi » Yıldırımbeyazıt Mahallesi

1 – Çanak anten

Değişik çapta ve boyutlarda olabilen, uydudan gelen verici dalgalarını alıp Lnb’ye ileten parçadır. Bir çok farklı modelleri bulunmaktadır.

2 – Santral Lnb (Quadro Lnb)

Santral lnb, uydudan çanak antene gelen verici dalgalarını toplayarak uydu sinyalini merkezi uydu santraline (multiswitch) tv uydu kablosu vasıtası ile ulaştıran parçadır.

3 – Tv uydu kablosu

Sinyali taşıma görevini üstlenir.

4 – Uydu santrali (multiswitch)

Antenden gelen sinyal santralde toplanır ve gene dairelerin her birine tv uydu kablosu yardımı ile ayrı ayrı sinyal yollar, bu sayede her daire birbirinden bağımsız bir şekilde uydu yayınlarını izlemesine olanak sağlar.

5 – Sat priz

Santralden dairenize çekilmiş olan kablo sat prize bağlanır ve artık daireye uydu sinyali ulaşmış olur. Uydu alıcınız ile sat priz arasında tv uydu kablosu ile bağlantı kurarak yayınları izleme imkanına kavuşmuş olursunuz

merkezi uydu sistemi nedir nasil calisir

UYDU SİNYALİ NASIL YÜKSELTİLİR ?

Bu yazımızda zayıf uydu sinyallerinin nasıl yükseltileceğini yani nasıl güçlendirileceğini anlatıcaz. Uydu alıcımıza gelen zayıf uydu sinyalleri özellikle yağmurlu havalar da ekranın mozaiklenmesine yada görüntünün tamamen kesilmesine sinyalin kesilmesine sebep olur. Uydu anten sistemimizden yani çanak anten sistemimizden gelen sinyal ne kadar yüksek olursa yağmurlu havalarda daha doğrusu bulut yoğunluğunun fazla olduğu zamanlarda daha az sorun yaşamamıza sebep olur.

Bireysel Çanak Antenler de Sinyal yükseltme

Televizyonumuza gelen zayıf uydu sinyalini güçlendirebilmemiz için sorunun problemin kaynağını bilmemiz gerekmektedir. Uydu alıcınıza gelen sinyali görebilmeniz için uydu sinyal seviyesi ve kalite çizgisini gösteren bölümü menüden açmanız gerekiyor, bütün uydu alıcılarında yada kendinde uydulu televizyonlarda sinyal kalite ve seviyesini gösteren bir menü vardır bazı uydu alıcıların da kanal geçişlerinde sinyal seviyesi ve kalitesini kanal geçiş aşamalarında görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.