Kayseri Uydu Kurulumu 0544 258 09 25

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0544 258 09 25

Evde bozulan birçok elektronik olan veya olmayan malzemelerin hepsini sizler tarafından tamir ediliyorsa veya tamir etmeyi bilmiyorsanız bile ilk önce kendiniz yapmayı dener ama beceremediğiniz zaman o kon u ile ilgili olan teknik servislerini mi çağırırsınız? Eğer cevabınız evetse bu Trt kanalları tek çekiyor diğerlerinde sinyal yok sorununu da kendiniz yapmayı deneyebileceğiniz den dolayı sizlere konu ile ilgili detaylı bir bilgi vermek istedik. Bu sorunun kaynaklandığı sebepleri sadece tek bir yerden olmayıp birden fazla cihazın da bozulmuş olabileceğinden dolayı, elinizde ki malzemelerin yedekte bulunmuş olması çok fazla masraf etmeden bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz anlamına gelmektedir.

Makaledeki yazı başlıkları 

Neden sadece trt kanalları çekiyor?

Bunun bazı nedenleri vardır. Bunların en başın da gelen sorunun sizler tarafından televizyonun ayarları ile oynanıp var olan kanal listesini eski kanal listesi ile değiştirmekten dolayı kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle eski kanal listesini yüklediğiniz zaman o listede sadece trt kanalları çekecektir. Bundan dolayı sizler tarafından eski listenin yüklenip yüklenmediğini anlayabilmek için kanal sıralamasının değişip değişmediğini kontrol edip anlayabilirsiniz.

Anten kablosunun bozuk olması

Anten kablosu bozuk olsa hiçbir kanalı çekmez demeyin. Anten kablolarının bozuk olması hiç çekmez anlamına gelmez. Kabloların tamamen kopuk olmaması durumunda sadece bir kaç kanalı çekebilir. Bu kanallar da trt kanallarına denk geldiğinden dolayı sizler tarafından Trt kanalları tek çekiyor diğerlerinde sinyal yok problemini araştırmak için internetten yardım alıyor olabilirsiniz. Elinizde uydu anten kablosu varsa değiştirmenizi eğer yoksa aynı metraj da bir RG6 U4 veya RG6 U6 bir kablo satın alarak deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz.

Lnb bozulmuş olması

Aynı şekilde bazı kanallar çekiyor diğerlerinde sinyal yok gibi sorunların nedenleri dediğimiz gibi oldukça geniş bir bilginin verilmesi gerekir. Bazı lnb modelleri Türksat4a uydusu ile birebir uyumlu olmadığı için bu uyduda çalışmamaktadır. Bu nedenle bazı kanalların çekmediğini gözlemleyebilir siniz. Bazen de bu lnb türlerinden veya farklı nedenlerden dolayı var olan bütün frekansların alınmasının aksine sadece birkaç kanal frekanslarını alabilmektedir. Elinizde bir lnb modeli varsa test yapmak için çanak anten ayarını bozmadan takmanızı tavsiye ederiz.

19 Mayıs Mahallesi 30 Ağustos Mahallesi Agırnas Mahallesi Alpaslan Mahallesi Altınoluk Mahallesi Anafartalar Mahallesi Anbar Mahallesi Aydınlık evler Mahallesi Battalgazi Mahallesi Becen Mahallesi Büyükbürüngüz Fatih MahallesiBüyükbürüngüz Yavuz MahallesiCaferbey MahallesiCamikebir MahallesiÇorakçılar MahallesiCumhuriyet MahallesiDanişmend Gazi MahallesiEğribucak MahallesiErenköy MahallesiEsentepe MahallesiEsenyurt MahallesiGermir MahallesiGesi Bağpınar MahallesiGesi Bahçeli MahallesiGesi Cumhuriyet MahallesiGesi Fatih MahallesiGesi Güney MahallesiGesi Güzelköy MahallesiGesi Kayabağ MahallesiGesi Kuzey MahallesiGökkent MahallesiGültepe MahallesiGülük MahallesiGürpınar Pınar MahallesiGürpınar Yeşil MahallesiHisarcık Bahçelievler MahallesiHisarcık Erciyes MahallesiHisarcık İbrahim Tennuri MahallesiHunat MahallesiHürriyet Mahallesiİnecik MahallesiKaracaoğlu MahallesiKazımkarabekir MahallesiKemeraltı MahallesiKeykubat MahallesiKiçikapı MahallesiKılıçaslan MahallesiKıranardı Cumhuriyet MahallesiKıranardı Fatih MahallesiKocatepe MahallesiKonaklar MahallesiKöşk MahallesiKüçük Mustafa MahallesiKüçükali MahallesiKüçükbürüngüz MahallesiMelikgazi MahallesiMimarsinanbahçelievler MahallesiMimarsinandemokrasi MahallesiMimarsinandere MahallesiMimarsinanfatih MahallesiMimarsinankayapul MahallesiMimarsinanşirintepe MahallesiNurihas MahallesiOsman Kavuncu MahallesiOsmanlı MahallesiSakarya MahallesiSarımsaklı MahallesiŞehit Nazımbey MahallesiSelçuklu MahallesiSelimiye MahallesiSeyitgazi MahallesiSubaşı MahallesiTacettin Veli MahallesiTavlusun MahallesiTınaztepe MahallesiTuran MahallesiVekse MahallesiYeni MahallesiYeniköy MahallesiYeşilyurt MahallesiYıldırım Beyazıt Mahallesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.