Kayseri Talas Uydu Ustası 0544 258 09 25

Kayseri Talas Uydu Ustası HEMEN TIKLA ARA 0544 258 09 25 Sizin için hazırlanan uydu paketleri, uydu servisi Kayseri hizmetleri, çanak anten setleri, kurulum ve montaj hizmetleri gibi seçeneklere artık çok daha hızlı ve kolay ulaşabileceksiniz. Uydu servisi Kayseri ilinde her semt ve ilçeye eğitimli ve profesyonel olan kadrosu ile hizmet vermektedir. Uydu kurulumu, montajı, sorun çözümleri, frekans ayarları ve diğer konular ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınızda tarafımıza ulaşabilirsiniz. RİVA ELEKTRİK ELEKTRONİK SUAT USTA

KALİTE TESADÜF DEGİLDİR

Çanak anteni nasıl ayarlarım?

Bu arada çanak anteni nasıl ayarlarım sorusunu duyar gibiyim. Aslında bunu sizin yapmanızı pek tavsiye etmiyorum. Çünkü ince işçilik ve bilgi isteyen bir iş ayrıca uydu ayar cihazı olmadan ayarlamak biraz zor ama genede ben kendim yapmak istiyorum yapamazsam da denemekten ne zarar çıkar derseniz aşağıdaki adımları takip ederek uydu kurulumu işlemine başlayabilirsiniz. Talas uydu ustası

ADIM 1: Uydu anteni kurmak için konumu seçiniz.

Uydu anteni kurmak için konumu seçin. – kurulum yeri seçimindeki temel ölçüt anten ve uydu bağlayan hayali çizgidir uydu, yönünde engelsiz bir görünümü, herhangi bir yabancı madde vardır: binalar, ağaçlar, vb kurulumu sürecini basitleştirecek sahibine TV’nin konumu ve durumuna bağlı antenin yakınlığı .. ve ayarlar.
Anten, balkonun veya sundurmanın dışına, pencerenin yanındaki duvara veya evin çatısına monte edilebilir. anten yerlerde, cam balkon veya sundurma içine monte edilmemelidir gereken yerde anten, kar, buz üzerinde suyun yoğun olası giriş: yatık Çatı eğimleri, su bentleri, vb … Uydu ustası olarak her zaman hizmetiniz deyiz.

ADIM 2: Uydu anteni monte edin

Uydu anteni kullanım talimatlarına göre monte edin.
Anten braketini duvara takın. Bağlantı elemanları (ankraj cıvataları, saplamalar, somunlar, vidalar, vs.), rüzgar yüküne ve antenin bağlı olduğu duvar malzemesine bağlı olarak seçilir.
Konvektörü tutucunun aşağı doğru olacak şekilde konektöre takın, böylece atmosferik yağış dönüştürücünün içine giremez.
Kabloyu dönüştürücüye F konektörüyle bağlayın. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan:
Anteni kullanım talimatlarına göre monte edin.
Anten braketini duvara takın. Bağlantı elemanları (ankraj cıvataları, saplamalar, somunlar, vidalar, vs.), rüzgar yüküne ve antenin bağlı olduğu duvar malzemesine bağlı olarak seçilir.
Konvektörü tutucunun aşağı doğru olacak şekilde konektöre takın, böylece atmosferik yağış dönüştürücünün içine giremez.
Kabloyu dönüştürücüye F konektörüyle bağlayın. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan Kabloyu, zarf yuvasının arkına plastik bağlarla veya bir yalıtım bandıyla takın.
Tüm uzunluk boyunca F-fiş bağlantısını ısıyla büzülebilir bir boru ya da 2 kat yalıtım bandı ile kapatın ve yalıtım bandını bir silikon dolgu macunu ile eşit bir şekilde kaplayın.
Anteni brakete yerleştirin. Ayar somunlarını sıkın, böylece anteni dikey ve yatay bir düzlemde biraz çaba ile hareket ettirebilirsiniz.
Kabloyu anten braketine plastik bağlarla veya yalıtım bandıyla takın. Antene yakın, 1 m kablo stoku bırakın, ayrıca brakete sabitleyin.

ADIM 3: Uydu anteni ayarlayın

Yaklaşık antenin azimut açısını ayarlamak ve Tablo yakındaki şehre odaklama için veri yerleştirir.

Azimut bir pusula ile ayarlanabilir. Yerin açısını doğru olarak belirlemek daha zordur çünkü Ofset antenin eğim açısı tasarımına bağlıdır ve TV kanallarının alımı için farklı üreticilerin “Tricolor TV” antenleri kullanılmaktadır. Örneğin, Ulyanovsk bitkisinin “Supral” anteninin dikey konumu tam olarak 26.5 ° ‘lik yükselme açısına karşılık gelir. Bu nedenle, Moskova’da, bu anten dikey olarak monte edilebilir, Volgograd hafifçe geri saptırılmış ve St. Petersburg’da biraz ileriye doğru eğilebilir. Diğer üreticilerin antenleri için bu durum farklı olabilir.

Dijital alıcı için kullanım talimatlarına uygun olarak, kabloyu dönüştürücüden kendisine bağlayın. Yukarıda verilen prosedüre göre F-konnektörünü kesin.
Alıcıyı televizyona işletim talimatına göre bağlayın ve açın.

ADIM 4: Uydu yön ayarlama

Anten aynasını, istenen uydu konumu etrafındaki dikey ve / veya yatay düzlemlerde yavaşça hareket ettirerek, uydudan sürekli bir sinyal almanız gerekir. Sinyal kalite seviyesini kontrol etmek için kırmızı “f1” veya “i” düğmesine iki kez basarak infobanner penceresini kullanın (gerekirse yeşil düğmeye de basın).

Sinyal seviyesi %70 oranı altındaysa, kablo bağlantısını (alıcıdan uydu antenine giden kablo) kontrol etmeli ve anteni yapılandırmalısınız, belki de anten uyduya doğru bir şekilde ayarlanmamıştır ve bundan bir sinyal almaz. Antenin konumunu ayarlamanız gerekiyor. Bunu aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

Bu seviyelere ve sinyal kalitesi skalalarına bakıldığında, anten santimetresini yavaşça hareket ettirmek, her bir pozisyonda her iki skalada en az %70 oranında * dolduruluncaya kadar 3-5 saniye tutmak gereklidir *.

Sinyal seviyesinin hava koşullarına bağlı olduğu unutulmamalıdır. Yoğun bulutlarda, şiddetli yağmurda veya kar yağışında, görüntü kaybolana kadar sinyal seviyesi azalabilir. Antene yapıştırılan kar da, alım koşullarını önemli ölçüde kötüleştirir.

Alınan sinyalin seviyesini izlerken ayarlama somunlarını sıkın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.