Kayseri Çanak Anten Ayarlama 0544 258 09 25

Çanak ayarlama
Çanak anten ayarlama

Ülkemiz de en çok kullanılan uydu yönü hiç şüphesiz türksat çanak antenidir. Türksat çanak ayarlama için istanbulun en çok tercih ettiği ve yıllardır verdiği hizmet ile kullanıcılarını mağdur etmeden işlerini düzgünce yapan firma olan ipek bilişim hizmetleri sizler için türksat çanak anten kurulumu için gerekli anlatımı yapmak istiyoruz.

BONUS İÇERİK: Televizyon, uydu ve çanak anten sorunları ile ilgili uzman ekipten destek almak isterseniz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Çanak antenin konumuna göre yani montaj yaptığınız yere göre antenin ayarlama zorluğu bulunmaktadır. Şayet sizler teras katın da oturuyorsanız ve çatıdan düşme gibi bir tehlikeniz yoksa o zaman biraz fazla uğraşsanız da türksat anten ayarlama işlemini başarıyla yapabilirsiniz.

Türksat çanak kurulumu

Çanak antenler sac olan kısımlarının çok fazla hassas olduğundan dolayı anten ayarını yaparken çok dikkat etmelisiniz. Türksat çanağınız da sinyalin kesilmesi durumun da öncelikle yapılması gereken ilk şey kablonuzu kontrol etmenizdir. Kablonuz da hata yoksa receiver ve lnb de kontrol edilebilir. Çanak anten ayarlama başlamadan önce kontrol edilecek malzemelerin son kontrolünü yapabilirsiniz. çift çıkışlı bir lnb kullanıyorsanız ikinci televizyona sinyalin gelip gitmediğin, i kontrol ediniz. Son kontrolden sonra halen sinyaliniz yoksa o zaman çanak anten yönünüzün kaymış olabilme ihtimali yüksektir.

Kış mevsimin de en çok sıklıkla karşılaştığımız arızaların ilk olanı kablo kopmasıdır. kablonuz binanızın dış tarafından sallanarak cam dan içeri giriyorsa sıklıkla kablonuzu kontrol etmelisiniz. 

Türksat çanak anten ayarlama nasıl yapılır?

Türksat çanak anten ayarı için mutlaka bu konu da biraz bile olsun tecrübelerinizin olması gerekmektedir. Yoksa akşama kadar uğraşırsınız ve sadece yorgunlukla yetinirsiniz. Bir işi yaparken o işi hem bilmek hem de en azından bilgi öğrenmeye açık olmak gerekir. Peki  Çanak anten ayarlama nasıl yapılır?

Türksat çanağı 42 derece doğu yönüne bakmaktadır. bunu anlamak için ülkemiz de kıble tarafına doğru döndüğümüz zaman aynı dereceye denk gelmektedir. anten direği yamuk sağa sola oynamış şekil de değilse ve dümdüz takıldıysa, çanak anten ayarı yapmak için anteninizi dümdüz olarak hiç sağa sola sapmadan kıbleye doğru tuttuğunuz zaman kanallarınızın çalışması gerekir.

Digitürk Çanak Anten Ayarlama Ve Kurulum

Digitürk çanak anten ayarlama faaliyetlerimizi Kayserinin tüm ilçe ve mahallerine hızı ile sürdürme ve geliştirmekteyiz. Bildiğiniz üzere eskiden kullanılan çatı antenlerine ilgi pek fazla kalmadı. Yalnızca yeni yapılan siteler de ve yüksek blokların oluşturmuş olduğu bölgeler de digitürk çanak anten ayarı, türksat ve hodbird uyduların yanı sıra karasal çatı anteni de yanın da bir alternatif olarak kullanılmaktadır.


Her geçen gün özel platformlara duyulan ilgi gün geçtikçe biraz daha artmaktadır. Nedir bu özel platformlar?

Ülkemiz de kurulan bu platformlardan kısaca örnek vermek gerekirse:

Kablo tv platformu

TiviBu platformu

Digitürk platformu

D-Smart platformu

TürkcellTv Plus platformu

FilBox tv platformu

Bunlar ülkemiz de yayın yapan ve izlenmek için üye olunması gereken tv yayın platformlarıdır. Her türlü sorun da müşteri hizmetleri bulunan bu firmalar sizlere telefon ve teknik servis desteği de sağlamaktadırlar

Digitürk Çanak Anten Kurulumunun Yapılması

Digitürk üyesiyseniz ve sinyal gücü sorunları yaşıyorsanız özel servis olarak bizler digitürk çanak anten kurulumu ve sinyal yükseltmek için gerekli olan adımları atmaktayız. Kısa süre de teknik servis ekibimiz sinyal düşüklüğü veya sinyalin hiç olmaması konusunu kısa bir araştırma yaparak sorunu bulup sizlere detaylı bilgiyi verir. Sizler de bu aşama da gerekli olacak bütün malzemelerin teminini ve fiyat konusun da yeterli bilgiyi sizlere iletmektedir.

Digitürk çanak anten kurulumu yaptırmak için öncelikle yer teminin de bulunmanız gerekir. Çanak antenin nereye montajının yapılacağını ve nereden sinyalin daha fazla çekeceği konusun da bir bilginin yoksa eğer, gelecek olan uyducu arkadaşımızdan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.