Kayseri Beyazşehir Serkent Uydu Kurulum 0544 258 09 25

Profesyonel Uydu Servisi Uydu servisi konusunda uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Kayseri Uydu Servisi firması, tüm Kayseri geneli hizmet vermektedir. Çanak montajı, uydu ayarı, tv montaj, kamera montaj elektrik arıza onarım bakım.. Tüm yapılan hizmetler 1 yıl garanti kapsamındadır. Hemen teknik servis talebinde bulunmak için 0544 258 09 25 numaralı telefonu tıklayarak arayın.

MULTİSWİTCH
Montaj
Yer Değişimi
Port Tamiri
Adaptör Değişimi

SAT PRİZ
Montaj
Değişim
Tamir
Adaptör Değişimi

DİGİTURK
LNB Arıza
Kablo Arıza
Çanak Arıza
Sinyal Ayar

D-SMART
LNB Arıza
Kablo Arıza
Çanak Arıza
Sinyal Ayar

TİVİBU
LNB Arıza
Kablo Arıza
Çanak Arıza
Sinyal Ayar

MERKEZİ UYDU
Arıza
Kurulum
Bakım
Onarım

TELEVİZYON MONTAJ
Her Marka TV Montaj
Sabit Askı Aparatı
Hareketli Askı Aparatı
Tavana Montaj

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ NASIL KURULUR ?

Öncelikle merkezi uydu sistemi kurulumu yapılacak yerin detaylı bir keşfi yapılmalıdır. Çanak antenlerin kurulacağı zeminin etüdü yapılır. Çanak antenlerin sinyal almasını engelleyecek herhangi bir cisim olmaması gerekir. (Ağaç, Bina gibi)

Multiswitch bağlantılarının yapılacağı yerin sıvı teması olmaması gerekir.

Daire içlerine kablo çekilecekse bu kabloların geçiş güzergahları doğru belirlenmelidir. Aksi halde bina içi elektrik tesisatına, zayıf akım tesisatına yada su tesisatına zarar verilebilir.

Çanak Anten Kurulumu ;

Zemin etüdü yapılmış ve anten kurulmasına engel teşkil etmeyen bir bölgeye önce çanak anten ayakları montajlanır.

Montaj esnasında zemine göre dübel seçimi önemlidir. Zemin beton ise çelik dübel, zemin tuğla üzeri sıva ise Trifon dübel ve Vida kullanılması gerekir.

Anten ayağı montajı yapıldıktan sonra çanak anten, anten ayağının üzerine yerleştirilerek vida boşlukları anahtar yardımı ile alınır.

Çanak anten yönü, Profesyonel spectrum ile istenilen uydu yönüne ayarlanır. Çanak anten ayarı yapıldıktan sonra, ayarlanan uydu üzerinde en çok kullanılan ve sinyal seviyesi düşük olan Transponder lar tek tek kontrol edilerek ince ayar yapılarak ve mount vidaları sıkılarak çanak antenin rüzgardan etkilenmemesi sağlanır. Çanak anten ucuna takılan Quattro LNB ile uydudan alınan sinyallerin RG6 kablo vasıtasıyla Multiswitch’ e iletimi sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.