Kayseri Alpaslan Çanak Kurulum Gültepe Çanak Kurulum 0544 258 09 25

Çanak Anten Kurulumunu Gözünüzde Büyütmeyin, Çok uygun fiyatlara Kayseri nin tüm bölgelerine çanak anten kurulum hizmeti vermekteyiz
Alpaslan Çanak Kurulum

Çanak Anten Kurulumu Yaptıgımız Markalar ve Uydular.

Firmamanız başta nextstar olmak üzere yüzlerce markayla, türkiyeden yayın veren onlarca uyduyu kurabilmektedir.

Firmamızın çanak anten kurulumu için kullandığı markalar, nextstar, baff, technobox, atlanta, gessat, nextstar delikli çanak, technobox parabol çanak, başlıca markalarımızdır.

Firmamız kayseri, Başta Türksat 42 Olmak üzere, hotbird 13, astra 19, astra 23, astra 4.7, thor, sirus, hispasat, hellassat, azersat, badr, nilesat, eutelsat, eurobird gibi uyduları kurmaktadır.

Alpaslan Çanak Kurulum

Çanak Anten Kurulumu

KAYSERİ’DE DİĞER HİZMETLERİMİZ

Çanak Anten Kurulumu Montaj Fiyatları

Çanak Anten Kurulumu Montaj Fiyatları
Çanak Anten Uydu Seti Fiyatları
Televizyon Montaj Servisi Tv Kurulumu
Tv Anteni Tv Anten Kurulumu Fiyatları
Uydu Anteni Uydu Çanak Fiyatları
Antenci Anten Kurulumu Fiyatları
Uydu Ayarlama Servisi Çanak Anten Tamircisi
Merkezi Uydu Sistemi Sistemleri

Merkezi Uydu Çanak Anten Servisi
Türksat Uydu Kurulumu Ayarlama Servisi
Astra Uydusu Kurulumu Ayarlama Servisi
Nilesat Badrsat Arap Kanalları İptv Kurulumu
Televizyon Tamircisi Tv Tamircileri Servis
Led Tv Tamiri Ekran Panel Tamircisi
Lcd Tv Tamiri Ekran Panel Tamircisi
Plazma Tv Tamiri Ekran Panel Tamircisi Elektrik arıza

Türksat çanak kurulumu

Çanak antenler sac olan kısımlarının çok fazla hassas olduğundan dolayı anten ayarını yaparken çok dikkat etmelisiniz. Türksat çanağınız da sinyalin kesilmesi durumun da öncelikle yapılması gereken ilk şey kablonuzu kontrol etmenizdir. Kablonuz da hata yoksa receiver ve lnb de kontrol edilebilir. Türksat çanak anten ayarlama başlamadan önce kontrol edilecek malzemelerin son kontrolünü yapabilirsiniz. çift çıkışlı bir lnb kullanıyorsanız ikinci televizyona sinyalin gelip gitmediğin,i kontrol ediniz. Son kontrolden sonra halen sinyaliniz yoksa o zaman çanak anten yönünüzün kaymış olabilme ihtimali yüksektir.

Kış mevsimin de en çok sıklıkla karşılaştığımız arızaların ilk olanı kablo kopmasıdır. kablonuz binanızın dış tarafından sallanarak cam dan içeri giriyorsa sıklıkla kablonuzu kontrol etmelisiniz. 

Türksat çanak anten ayarlama nasıl yapılır?

Türksat çanak anten ayarı için mutlaka bu konu da biraz bile olsun tecrübelerinizin olması gerekmektedir. Yoksa akşama kadar uğraşırsınız ve sadece yorgunlukla yetinirsiniz. Bir işi yaparken o işi hem bilmek hem de en azından bilgi öğrenmeye açık olmak gerekir. Peki Türksat çanak anten ayarlama nasıl yapılır?

Türksat çanağı 42 derece doğu yönüne bakmaktadır. bunu anlamak için ülkemiz de kıble tarafına doğru döndüğümüz zaman aynı dereceye denk gelmektedir. anten direği yamuk sağa sola oynamış şekil de değilse ve dümdüz takıldıysa, türksat çanak anten ayarı yapmak için anteninizi dümdüz olarak hiç sağa sola sapmadan kıbleye doğru tuttuğunuz zaman kanallarınızın çalışması gerekir.

Alış anteninin ayarını yaparken uyduda bulunan zayıf bir yayın sinyalinin seviyesi dikkate alınır. Kumandanın info tuşuna basılarak kanalın sinyal seviyesi takip edilir. Belirtilen doğrultulardan birinde yapılan hareket sonucunda, o doğrultudaki en yüksek sinyal seviyesi bulunarak anten için ilgili doğrultudaki en uygun nokta belirlenir. Aynı işlem diğer doğrultu için de yapılarak, yine en yüksek seviye ve ilgili doğrultudaki en uygun nokta bulunur. Böylece alış anteni uyduya düzgünce yönlendirmiş olur. Bu ayarlamalar sırasında, her bir doğrultu için, anteni sabitlemek amacıyla kullanılan vidaların gevşetilmesi ve ayar sona erdiğinde elde edilen güçlü sinyal kaybedilmeden dikkatli bir biçimde sıkılması gerekmektedir. 

Dikkat: Anten ayarlama işine başlamadan önce mevcut uydu anteni pozisyonunun kaybedilmemesi için antenin yatay ve dikey pozisyonu kalemle işaretlenmelidir. Bu sayede uydu sinyali kaybedilirse başlangıç noktasına kolaylıkla dönülebilir.

Dikkat: Hassas anten ayarı yapmak için, düşey ve yatay doğrultulardaki hareketlerin mümkün olduğu kadar küçük olması gerekmektedir.

Sonraki adım olarak alış düzeneğini uydu polarizasyonuna oturtmak için (antenin çanağıyla oynamadan) LNB ayarı yapılır. Bunun için herhangi bir yayın doğrultusunda (mesela yatay) düşük güçlü örnek bir yayın seçilerek sinyalin kalite ve seviyesi kontrol edilir. Kumandanın info tuşuna basılarak yayının seviyesi takip edilir. Antenin alış odağında bulunan LNB, anten sabit kalacak şekilde, saat yönünde veya tersine döndürülerek seviyenin maksimum olduğu nokta belirlenir.

Böylece anten ve LNB ayarları hassas bir şekilde yapmış olur.

LNB’ler alış yaptığı uydu sinyallerini güçlendirmekte ve bu sinyaller üzerinde bir frekans çevrimi yaparak yüksek frekanslardaki uydu sinyallerini düşük frekanslara indirmektedir. Uydu anteni üzerinde bulunan LNB’nin zamanla çeşitli çevresel etkilere maruz kalarak özelliklerini kaybetmesi mümkündür. Böyle bir LNB frekans çevrimi yaparken sinyalin frekansını olması gerekenden birkaç MHz düşük veya yüksek değere dönüştürebilir. Bu durum anten düzgün bir şekilde ayarlı olduğu halde bazı yayınların izlenip bazılarının izlenememesi şeklinde ortaya çıkabilir. Bu gibi bir sorun olduğu tespit edildiğinde en iyisi LNB’nin değiştirilmesidir. Fakat aşağıda açıklanan geçici çözüm ile de bu sorun LNB değiştirilinceye kadar giderilebilir. Alıcının arama menüsünde yayının bütün parametreleri elle girilerek alıcının yayını çözmesi beklenir ve OK(TAMAM) tuşuna basmadan sinyal kalitesi not edilir. Girilen frekans 1 değer artırılır. Bu frekans değişikliğinde sinyal seviyesine tekrar bakılarak, seviyede azalma varsa frekans değeri azaltılır. Bu yönde seviyede artma varsa yine girilen değer 1 sayı azaltılarak devam edilir. Sinyal seviyesinin maksimum olduğu nokta bulunarak, yayın için bu frekans kullanılır. Yani frekans olması gereken değerden 1’er MHz adımlarla artırılır ve ya azaltılır ve sinyalin en güçlü alındığı nokta tespit edilir. 

Anten düzeneği ile uydu alıcısı arasındaki bağlantıyı sağlayan kablonun mümkün olduğunca kısa ve kaliteli olması önemlidir. Kablo uzunluğu arttıkça uydu alıcısına ulaşacak sinyal gücü zayıflar. Çok uzun kablo kullanılması gerekiyorsa line amplifier kullanılarak sinyal seviyesi uydu alıcısından önce yükseltilebilir. Kalitesiz kablolarda sinyalin fazlaca zayıflaması ve telsiz telefon benzeri çeşitli çevresel faktörlerden etkilenmesi gibi sorunlar yaşanabilir. Uydu alıcıları belli bir eşik değerinin altına düşen sinyalleri çözemeyecektir. .

Bazı uydu alıcılarının tüner katının gürültü yalıtkanlığı zayıf olabilmektedir. Bu durumda uydu alıcısı kolayca çevresel etkilere maruz kalabilir. Özellikle eski uydu alıcılarında bazı yayınların alınamaması gibi problemler yaşandığında uydu alıcısına yazılım güncellemesi yapmak gerekebilir.

Uydu alış sisteminde kullanılacak tüm ekipmanların yukarıdaki uyarılar doğrultusunda özenle seçilmesi, uzun yıllar boyunca uydu yayınlarının sorunsuz izlenebilmesi için önem taşımaktadır.

Dikkat: Türksat uyduları TV/Radyo yayınları frekans listelerine Türksat web sitesinden ve Türksat Tanıtım yayınının alt yazı ve teletext özelliklerinden ulaşılabilir.

Türksat Tanıtım Yayını Parametreleri:

F:11844, Pol: V Dikey, SR:2222, FEC: ¾

Türksat TV/Radyo yayınlarına göre uydu alıcılarının otomatik olarak güncellenmesi için Türksat Tanıtım yayınının parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (network search) özelliği aktif hale getirilerek arama başlatılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yardım
Merhaba, Kıymetli müşterimiz kısa sürede iletişim sağlanıcaktır.